top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak naprawić spłuczkę w toalecie?Usterki w domu mogą zdarzyć się w każdej chwili, ponieważ stale eksploatujemy nasz sprzęt. Jeśli nie potrafimy wykonywać drobnych napraw, lepiej zgłosić się z tym do wykwalifikowanej osoby. Czasem jednak przeprowadzenie ich samodzielnie, wcale nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Jedną z takich prac jest m.in. naprawa spłuczek, w tym również podtynkowych.


W sedesie kompaktowym należy zakręcić zawór z wodą, zdjąć pokrywę i sprawdzić ustawienie pływaka kontrolującego jej poziom. Gdy jest on ulokowany niewłaściwie, dopływ wody nie będzie zamykany. Wtedy warto regulować go do momentu, aż woda przestanie cieknąć. Inną przyczyną usterki mogą być zabrudzenia membrany w zaworze napełniającym. Gdy wyczyszczenie nie przyniesie efektu, wtedy konieczna będzie wymiana zaworu.


Wymiana uszczelki lub całego mechanizmu


Niekiedy do problemów dochodzi w wyniku uszkodzenia uszczelki. Należy wtedy zakręcić zawór i pozbyć się wody ze zbiornika. Czasem może się okazać, że wystarczy jedynie drobne oczyszczenie jej okolic, a w przypadku pęknięcia, konieczna będzie jej wymiana. Niekiedy zdarza się również, że uszkodzenia są na tyle duże, że konieczna jest całkowita wymiana spłuczki.


Naprawa spłuczki podtynkowej


Gdy w łazience mamy model podtynkowy, należy wykonać demontaż przycisków i płytki oraz zakręcić zawór wody. Następnie trzeba odkręcić komponenty i zdemontować zawór napełniający oraz spustowy. Bardzo często zdarza się, że konieczna jest wymiana uszczelki, jeśli jednak zauważymy drobne lub większe zabrudzenia, należy się ich pozbyć np. przy pomocy wody z płynem do mycia naczyń. Niekiedy jednak uszkodzenia są zbyt duże, a wtedy konieczna jest wymiana całego mechanizmu. Naprawa spłuczek podtynkowych przebiega tak jak w przypadku kompaktowych, poza etapem początkowym.


W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy


Jeśli wykonywane działania nie przynoszą rezultatów lub boimy się ingerować w mechanizm, najlepszym rozwiązaniem będzie pomoc wykwalifikowanego hydraulika. Pracuję na terenie Warszawy i okolic i z chęcią pomogę uporać się z usterką spłuczki podtynkowej lub kompaktowej. Poza tym wykonam także inne drobne naprawy. Zapraszam do kontaktu.
Comments


bottom of page