top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak prawidłowo zamontować umywalkę podblatową

Łazienka jest pomieszczeniem, które powinno być estetycznie i funkcjonalnie zaaranżowane, ponieważ nie tylko korzystamy z niej my, ale również odwiedzający nas goście. Niektóre osoby decydują się wykonać w niej montaż umywalki podblatowej. Choć nie jest to najpopularniejsze rozwiązanie, ma wiele zalet, wśród których wymienić można m.in. brak wystających krawędzi, co ułatwia codzienne czyszczenie. Taką pracę można wykonać samodzielnie lub skorzystać z profesjonalnej usługi świadczonej w atrakcyjnej cenie.


Montaż umywalki podblatowej – o czym należy pamiętać?


Jeżeli decydujemy się na samodzielny montaż umywalki podblatowej, musimy pamiętać o tym, że wiele zależy od wybranego modelu, a także materiału, z którego został wykonany blat. Najważniejsze jest to, aby między umywalką i blatem było szczelne połączenie. Na samym początku należy więc precyzyjnie wyciąć otwór o odpowiedniej wielkości. Można do tego wykorzystać np. wyrzynarkę, którą dostaniemy w rozsądnej cenie. Do niektórych produktów dostarczany jest także szablon, co ułatwia wykonanie tego obowiązku. Warto również pamiętać, że przy niektórych materiałach samodzielne wycięcie otworu będzie bardzo trudne, dlatego najlepiej skorzystać wtedy z profesjonalnej pomocy.


Gdy otwór będzie gotowy, należy przymocować umywalkę do blatu. Zazwyczaj do wykonania montażu niezbędne są śruby, które zostały zakupione wraz z produktem. Dodatkowo potrzebny jest silikon lub klej montażowy, które można nabyć w przyjaznej cenie. Przy ich pomocy możemy przymocować i zabezpieczyć miejsca połączenia przed działaniem wilgoci oraz uniknąć rozwoju szkodliwych mikroorganizmów w okolicach umywalki podblatowej.


Profesjonalna pomoc specjalisty


Jeśli jesteśmy pewni, że poradzimy sobie z wykonaniem takiej pracy, możemy przystąpić do działania. W niektórych sytuacjach jednak najlepiej będzie skorzystać z pomocy specjalisty. Chętnie wykonam montaż umywalki podblatowej w Warszawie i okolicach. Rozsądna cena oraz profesjonalizm to aspekty, które wyróżniają moje usługi. W razie potrzeby pomogę również w realizacji różnych prac hydraulicznych czy drobnych napraw domowych. Zapraszam do kontaktu!

Comments


bottom of page