top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak wymienić kran w kuchni

Jest wiele awarii, przy których nie zawsze potrzeba wytrawnego hydraulika, aby wszystko naprawić. Z niektórymi pracami można uporać się samodzielnie, szczególnie wtedy, gdy jest się zapalonym majsterkowiczem. Jednym z częstych problemów, który pojawia się u klientów wzywających hydraulika, jest cieknący kran. Czasem naprawa wymaga jedynie wymiany głowicy, a innym razem konieczny staje się montaż baterii kuchennej.


Wyeksploatowanie elementów często doprowadza do cieknięcia wody w kuchni. Jeśli inne działania nie pomagają (np. wymiana głowicy w kranie), należy zdemontować starą baterię kuchenną i wymienić ją na nowy model. Na początku naszych działań musimy jednak pamiętać o zakręceniu zaworu wody. Z reguły możemy znaleźć go przy wężykach, ale w sytuacji, gdy one przeciekają, najlepszym rozwiązaniem jest zakręcenie głównego zaworu. Po tym, jak spłyną pozostałości wody, możemy przystąpić do pozbycia się starych części i montażu nowych.


Jak wygląda wymiana bateri

i kuchennej?


Warto pamiętać o tym, aby przygotować potrzebne klucze i latarkę, ponieważ działanie w trudno dostępnym miejscu w kuchni, będzie wymagało lepszego oświetlenia. Czasem w zakupionym zestawie dołączony będzie klucz rurowy, który ułatwi nam pracę.

Jeśli nie jest dostarczony odpowiedni klucz rurowy do wszystkich modeli kranów kupimy w najbliższym supermarkecie budowlanym. Napewno jest w Leroy. Aby przejść do dalszego działania należy odkręcić wężyki i nakrętki mocujące baterię kuchenną. Następnie można zdjąć kran i wyczyścić zabrudzenia.


Dalej zajmujemy się już nowym częściami. Przeprowadzamy montaż wężyków i śrub mocujących. Następnie baterię wkładamy w otwór i od spodu mocujemy nakładki. Kolejnym krokiem jest przykręcenie wężyków do zaworów i wykonanie próby szczelności. Po odkręceniu zaworów okaże się, czy konieczna będzie wizyta hydraulika.


Czasem pomoc specjalisty jest niezbędna


Wymiana kranu w kuchni, uszczelki, a także innych komponentów, nie jest bardzo skomplikowaną czynnością. Jeśli jednak problem z cieknięciem nadal występuje lub nie jesteśmy pewni, czy wykonamy wszystkie kroki dobrze, najlepszym rozwiązaniem będzie hydraulik z doświadczeniem. Działam na terenie Warszawy, a także jej okolic i wykonuję również drobne naprawy. Z chęcią pomogę uporać się z cieknącą wodą w kuchni poprzez wymianę uszczelki czy montaż baterii kuchennej. Zapraszam do kontaktu.


Comments


bottom of page