top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak wymienić silikon w kabinie prysznicowej

Każdy chce, aby przestrzeń w jego domu prezentowała się estetycznie. Aby to osiągnąć, czasem trzeba zdecydować się na drobne prace, takie jak np. silikonowanie łazienki. Zapewne wszyscy widzieliśmy już ciemne plany w kabinie prysznicowej. Z pozbyciem się ich można się uporać samodzielnie, a cena potrzebnych elementów nie jest wysoka. W artykule przedstawiona zostanie instrukcja, jak powinna przebiegać wymiana silikonu w brodziku.


W pomieszczeniu, w którym panuje ciepło, a także wilgoć, bardzo łatwo o powstanie pleśni. Tak jest właśnie w łazience i w okolicach brodzika. Jeżeli zobaczymy, że plamy wrosły w strukturę, najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana silikonu w kabinie prysznicowej. Silikonowanie nie powinno zająć zbyt wiele czasu, a potrzebne produkty można nabyć za niewielką cenę.


Wymiana silikonu w kabinie prysznicowej krok po kroku


Na początku wymiany silikonu musimy delikatnie pozbyć się starego wypełnienia przy użyciu ostrego noża, a później wyczyścić szczeliny szczoteczką. Gdy trudno usunąć pozostałości, warto zakupić specjalny preparat. Po rozpuszczeniu resztek, możemy pozbyć się ich plastikową szpatułką, a te miejsca przemyć wodą. Następnie należy osuszyć przestrzeń oraz odtłuścić ściany w kabinie prysznicowej i krawędzie brodzika. Możemy to zrobić przy użyciu płynu do mycia szyb z alkoholem.


Dalej pamiętamy o wykorzystaniu taśmy malarskiej do zabezpieczenia powierzchni w łazience. Gdy szczelina jest sucha, możemy przejść do silikonowania przy pomocy silikonu sanitarnego, który zakupimy w rozsądnej cenie. Należy go nakładać przy użyciu pistoletu, zachowując przy tym równomierność. Materiał można uformować szpachelką, usuwając jego nadmiar. Następnie pozbywamy się taśmy malarskiej z okolic brodzika i odczekujemy dobę przed skorzystaniem z kabiny prysznicowej.


Profesjonalna pomoc w razie problemów


Choć silikonowanie w łazience można wykonać samodzielnie, jeśli nie mamy czasu, najlepiej zgłosić się do profesjonalisty. Polecam swoje usługi, gdy potrzebna jest pomoc w większych pracach hydraulicznych, a także drobnych obowiązkach takich jak wymiana silikonu. Rozsądna cena oraz profesjonalizm to zalety, które mnie wyróżniają. Zapraszam do kontaktu!

Comments


bottom of page