top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak zamontować syfon do zlewozmywaka jednokomorowego


Czasem konieczne staje się wykonanie drobnych napraw domowych. Jedną z mniej skomplikowanych prac jest m.in. montaż syfonu do zlewu jednokomorowego czy umywalki, który można przeprowadzić samemu. Aby wykonać czynności prawidłowo, należy kierować się krokami przedstawionymi w instrukcji. Początkowo jednak trzeba sprawdzić, czy wszystkie elementy, które zostały tam wyróżnione, są dołączone do naszego opakowania.


Co powinniśmy mieć w zestawie?


Jest kilka elementów, które są potrzebne, aby sprawnie przeprowadzić montaż odpływu zlewozmywaka jednokomorowego. Należą do nich:


- rury oraz kolanka,


- kielich do odpływu dolnego z sitkiem, a także korkiem,


- sitko górnego przelewu i rurka,


- nakrętki oraz uszczelki.


Warto również przed montażem złożyć syfon i dopasować jego długość do szafki i zlewozmywaka czy umywalki, aby móc odpowiednio skrócić rury. W takim momencie koniecznie przydadzą się: piłka do metalu, miarka oraz marker. Pomocny będzie również papier ścierny do remontów i napraw domowych. Dzięki niemu będzie można pozbyć się nierównych krawędzi.


Jak odpowiednio zamontować syfon do zlewozmywaka jednokomorowego?


Warto wykonywać wszystkie czynności zgodnie z instrukcją. Nieprawidłowy montaż syfonu umywalki czy zlewu jednokomorowego może narazić nas na nieszczelności i kolejne naprawy domowe. Ogólne kroki przedstawiają się następująco:


- Ułożenie uszczelki pod sitkiem i zamocowanie kielicha odpływu w zlewozmywaku.


- Zamontowanie korka w otworze i umieszczenie uszczelek we właściwych miejscach. Warto wiedzieć m.in., że pod wszystkimi nakrętkami, które spajają ze sobą części, powinny się znaleźć uszczelki.


- Przymocowanie przelewu górnego.


- Dopasowanie rur odpływowych i ich przycięcie (należy pozostawić 2% spadku).


- Przeprowadzenie próby szczelności, czyli zamknięcie sitka i napełnienie zlewozmywaka lub umywalki wodą.


Warto korzystać z profesjonalnych usług!


Choć montaż syfonu do zlewu jednokomorowego nie jest skomplikowaną czynnością, w razie wątpliwości zawsze warto skorzystać z usług specjalisty. Działam na terenie Warszawy oraz okolic i poza pomocą hydrauliczną wykonuję także drobne naprawy domowe. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Razem zadbamy o Twój zlew i prawidłowy odpływ!


Comentarios


bottom of page