top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak zamontować syfon do zlewu dwukomorowego


zlew dwukomorowy

Drobne naprawy domowe to nieodłączny element użytkowania przestrzeni i szczególna gratka dla złotych rączek. Jedną z prac, które możemy wykonać samodzielnie, jest np. montaż syfonu pod zlewem czy umywalką. Aby podłączenie zostało wykonane prawidłowo, konieczne jest podążanie za wskazówkami w instrukcji producenta. Mogą się one jednak nieznacznie różnić. Należy także zweryfikować, czy w opakowaniu znajdują się wszystkie elementy, które pozwolą wykonać pracę.


Jakie artykuły powinny się znaleźć w opakowaniu?


Gdy mamy na myśli podłączenie syfonu do zlewu dwukomorowego z korkiem automatycznym potrzebnych będzie kilka elementów takich jak:


- Rury oraz nakrętki wraz z uszczelkami,


- Odpływ przelewowy,


- Korki (standardowy oraz automatyczny z linką),


- Pokrętło korka automatycznego.


Poza tym jest także kilka przydatnych narzędzi, które każda złota rączka powinna mieć w swoim domu. Jest to piłka do cięcia, klucz francuski, miarka, a także papier ścierny.


Jak przebiega montaż syfonu pod zlewem dwukomorowym?


Na początku montażu syfonu pamiętajmy, aby zamontować odpływ z korkiem automatycznym w częściej wykorzystywanej komorze. Najpierw umieszczamy uszczelkę pod sitkiem i mocujemy ją do zlewu czy umywalki w obu komorach. Następnie mocujemy pokrętło w blacie. Kolejnym krokiem jest zamontowanie przelewu górnego z wężykiem, a także podłączenie rury przelewu do odpływu. Dalej należy skręcić rury oraz wykonać montaż uszczelki w nakrętkach pod kielichami.


Ważne jest również sprawdzenie długości rur i ich dokładne przycięcie, a przy tym przydatne będą umiejętności złotej rączki. Po tej czynności konieczne jest wyrównanie krawędzi papierem ściernym, a także podłączenie rur do odpływu oraz spustów. Ostatnim elementem jest próba szczelności w zlewie czy umywalce, czyli odkręcenie wody.


Czasem warto sięgnąć po pomoc specjalistów


Jeżeli czujemy, że takie naprawy sprawiają nam problem, dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalisty. Chętnie pomogę wykonać montaż syfonu do umywalki czy zlewu lub w innych drobnych pracach, gdzie potrzebna jest złota rączka. Działam na terenie Warszawy oraz okolic i gwarantuję sprawne wykonanie obowiązków. Zapraszam do kontaktu.

Comments


bottom of page