top of page
  • Zdjęcie autoraMarcin z marcinnaprawi.pl

Jak zamontować umywalkę nablatową - instrukcja krok po kroku

Coraz częściej w łazienkach zauważyć możemy umywalki nablatowe, które prezentują się wyjątkowo estetycznie i nowocześnie. Poza funkcją praktyczną stanowią one również element dekoracyjny w przestrzeni. Aby zamontować je w prawidłowy sposób, nie musimy korzystać z pomocy fachowca, ponieważ taka praca nie jest zbyt skomplikowana. W tym artykule przedstawiona zostanie instrukcja, która ułatwi montaż umywalki z szafką.


Jeszcze przed przystąpieniem do pracy warto pamiętać o tym, że niezwykle istotny jest komfort korzystania z tego wyposażenia łazienki. Z tego względu powinniśmy zamontować go w taki sposób, aby górne krawędzie znajdowały się na wysokości 85-90 cm nad podłogą. Warto pamiętać również, że doskonałym źródłem wskazówek jest instrukcja dołączona przez producenta. Dokładne zapoznanie się z nią pozwoli uniknąć ewentualnych błędów.


Jak zamontować umywalkę nablatową? Instrukcja krok po kroku


Montaż umywalki nablatowej z szafką musimy rozpocząć od odrysowania jej podstawy na blacie i wycięcia w nim otworu. Dzięki temu zachowana zostanie precyzja podczas pracy. W wykonaniu otworów pomocna będzie wyrzynarka lub otwornica do drewna. Następnie musimy przeprowadzić silikonowanie dolnych krawędzi umywalki nablatowej i umieścić ją na szafce. Należy pamiętać, że po tym etapie powinno się odczekać przynajmniej jeden dzień. Kolejnym krokiem jest już podłączenie umywalki do instalacji wodnej. Trzeba zamontować korek, syfon i rurę odpływową, a dalej należy wykonać montaż baterii np. na blacie lub na ścianie.


Kiedy warto korzystać z pomocy specjalisty?


Jeśli już wiemy, jak zamontować umywalkę nablatową, nie pozostaje nic innego, jak rozpocząć pracę. Warto jednak pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach lepszą decyzją będzie skorzystanie z pomocy specjalisty. Jest to dobre rozwiązanie m.in. wtedy, gdy nie dysponujemy czasem wolnym lub odpowiednimi umiejętnościami.


Polecam swoje usługi i chętnie zajmę się nie tylko wykonaniem montażu tego wyposażenia łazienkowego z szafką, ale pomogę również w realizacji wielu prac hydraulicznych. Z przyjemnością podejmę się także drobnych napraw domowych na terenie Warszawy i okolic. Zapraszam do kontaktu!

bottom of page